Pyszny i zdrowy hummus!

Hummus zgodnie z legendą został wymyślony przez sułtana Saladyna w czasach Zdrowy hummuswypraw krzyżowych w XII wieku. Jest potrawą wywodząca się z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, w postaci sosu dip lub pasty do smarowania, przyrządzana głównie z gotowanych i przetartych nasion ciecierzycy lub innych roślin strączkowych.

Obecnie szalenie popularny, zwłaszcza wśród wegetarian, ale nie tylko. Występuje w wielu wariantach, jako zimna przekąska lub jako dodatek do innych dań. Sam hummus przybiera różne postaci – kucharze dodają do niego grillowanej papryki, bakłażana, ale także cytryny, pietruszki czy nawet naszego polskiego buraka! Niezwykle wdzięczny w kuchni, świetnie komponuje się z różnymi dodatkami m.in. z suszonymi pomidorami, z orzechami włoskimi.

Pastę możemy serwować klasycznie ze świeżym pieczywem bądź chlebkami pita bądź nowocześnie z krakersami lub świeżymi warzywami np. z pomidorem, marchewką, papryką, ogórkiem lub selerem naciowym!

Oczywiście hummus jest dostępny w naszych supermarketach! W różnych smakach, ale łączy je to, że są w super okazyjnej cenie 3,99 zł za opakowanie!

Sprawdź jakie jeszcze promocje przygotowaliśmy w naszej gazetce!

#