O firmie

W 1991 r. dwoje przedsiębiorców otworzyło w Lublinie pierwszy sklep pod szyldem aldik. Rozpoczął historię sieci, która po 26 latach nieprzerwanej działalności może pochwalić się 30 supermarketami w kilkunastu miastach. Hasło „Zawsze TANIO!”, z którym aldik rozpoczął nowy rok daje gwarancję dobrych cen, ponieważ wysoka jakość od lat pozostaje wyróżnikiem działalności supermarketów aldik.

sklep kasa

Pierwszy aldik otworzył swoje drzwi dla klientów w lutym 1991 r. w Lublinie, przy ul. Braci Wieniawskich 12. Mieszkańcy Lublina docenili szeroką ofertę produktów i półki pełne towarów, które były miłym zaskoczeniem dla konsumentów przyzwyczajonych do pustych sklepów charakterystycznych dla gospodarki centralnie planowanej. Ważne było również dogodne położenie marketu w środku osiedla wśród bloków, dzięki czemu mieszkańcy Czechowa nie musieli już jeździć daleko po zakupy. Zainteresowanie klientów motywowało właścicieli firmy do dalszej pracy i rozwoju sieci. W ciągu następnych lat otwierają kolejne markety, również poza Lublinem. W 1996 r. jeden ze sklepów aldik zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie Sklep Roku.

Obecnie w skład sieci wchodzi 30 sklepów zlokalizowanych na terenie dwóch województw: lubelskiego oraz mazowieckiego. Zakupy w aldiku można robić nie tylko w czternastu nowoczesnych sklepach w Lublinie, ale również w Świdniku, Kraśniku, Poniatowej, Opolu Lubelskim, Białej Podlaskiej, Zamościu, Krasnymstawie, Biłgoraju, Lubartowie, Warszawie, Pruszkowie i Radomiu.
aldik sklep

Dlaczego warto wybrać aldik na każde zakupy – zarówno codzienne, jak i większe na przykład świąteczne? Można przytoczyć wiele argumentów. Sklepy lokowane są głównie wewnątrz dużych osiedli mieszkaniowych, więc klienci nie muszą tracić czasu na dojazd. Sieć szczyci się wysoką jakością obsługi klienta oraz nowoczesnym i estetycznym wystrojem sklepów. Wysoka jakość i ciekawy wystrój nie wiążą się w aldiku z wysokimi cenami. Mimo czasami pojawiających się opinii, że w ładnym sklepie musi być drogo, aldik połączył dobre ceny, wysoką jakość i przyjemność zakupów, co potwierdzają klienci w ankietach i swoich opiniach.

sklep rembielinska
Aldik postawił od początku swojej działalności na nowoczesność i profesjonalizm. Dzisiaj sieć oferuje około 10 tysięcy różnych artykułów spożywczych i przemysłowych. Są to zarówno produkty znanych i lubianych przez Polaków marek, jak również te dostępne wyłącznie w aldiku, jak na przykład Favorit czy Optima.
Sieć ma także dodatkowy atut, od 1996 roku aldik dysponuje własnym Magazynem Centralnym, obecnie zlokalizowanym w Lublinie przy ul. Zawieprzyckiej, dzięki czemu towar znajdujący się na sklepowych półkach dostępny jest dla klientów w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Sieć aldik to jednak nie tylko supermarkety, ale także firmowa piekarnia „7 zbóż”, która może poszczycić się dużym uznaniem na lubelskim rynku. Klientom dostarcza szeroki wybór pieczywa pszennego i żytniego.
Jednak nie tylko własnym pieczywem aldik przyciąga klientów. Sieć stawia również na najwyższą jakość mięsa, wędlin czy nabiału, a do tego dba o świeżość oraz różnorodność asortymentową owoców i warzyw. W sklepie można kupić również pieczone na miejscu, świeże wędliny. Uzupełnieniem oferty jest rożen oraz wyroby garmażeryjne gotowe do spożycia.

Zachowanie najwyższej jakości i niskich cen, połączone z wysoką jakością obsługi klienta procentuje uznaniem wśród konsumentów, których grono stale rośnie. Aldik może pochwalić się szeroką grupą wiernych konsumentów, którzy docenili starania sieci. W najbliższych latach aldik nie zamierza jednak poprzestać na dotychczasowych sukcesach i planuje dalszy rozwój. Jakie stoją przed siecią wyzwania? Sieć pragnie stale rozwijać jakość obsługi klienta, dostosowywać ofertę do gustów klientów i najnowszych trendów rynkowych. Aldik planuje także dalszą ekspansję w województwie lubelskim oraz w Warszawie.

#